Xiaomi løbesko - perfekt til daglig brug.

xiaomi sko

Smart løbesko Xiaomi, et andet smart livsstilsprodukt. I teorien skulle de bruges til løb, når jeg løb ind i dem, og så havde jeg opmærksomhed, nakkepine (?). Jeg var sådan en løber, så de havde ikke for meget løb med mig, men vi havde allerede været sammen over 300km.

Sko når i en traditionel "sko" boks uden nogen åbenbaringer.

amazfit shoes

amazfit shoes

„Inteligencja” butów

Po wyciągnięciu z pudełka, do butów przyczepiopna jest karteczką informacyjna oraz inteligentny chip, który mierzy nasze kroki. Zasilany jest baterią CR2032, polecam aby co jakiś czas synchronizować buty z aplikacją Mi Fit, ponieważ nie otrzymujemy informacji jeśli bateria jest bliska rozładowaniu i nasze kroki nie są rejestrowane, tak straciłem niecały miesiąc danych.

xiaomi sko

Inteligetny chip umieszczamy w podeszwie, wyciągamy wkładkę i osadzamy w specjalnym polu. Możemy umieścić w prawy lub lewym bucie, wybór zależy od nas. W aplikacji ustalamy w którym bucie znajduje się chip. Jest on niewyczuwalny, nie przeszkadza w chodzeniu, nie sposób rozróżnić w którym bucie się znajduje.

xiaomi running shoes

xiaomi running shoes

amazfit xiaomi shoesBuamazfit xiaomi shoesty parujemy z telefonem w aplikacji MiFit, można mieć tylko jedną parę połączoną jednocześnie. Jeśli ktoś pragnie więcej wystarczy, wyciągnać chip z jednej i umieścić w drugiej. Szczerze mówiąc liczyłem na więcej funkcji w aplikacji. Jedyne co widzimy to ogólny przebyty dystans, oraz kroki i kilometry w ciągu poszczególnych dni. Xiaomi podaje jeszcze ile spaliliśmy w ciągu dnia kcal i ile zaoszczędziliśmy paliwa. Nie podoba mi się, że XCHARXkroki butówXCHARX nie liczą się do mojego dnia w MiFit, w którym mam ustawione 5tys kroków dziennie i brane pod uwagę są tylko z zegarka/opaski. Co do funkcji smart butów to liczyłem na wirtualnego trenera, który będzie analizował nasz bieg i dawał rady. Funkcje XCHARXod kanapowca do maratończykaXCHARX w której buty będą wybierać nam ile mamy przebiegać codziennie kilometrów aby zbudować kondycję. Niestety nic z tego, widocznie jeszcze nie teraz.

Wygoda, trwałość.

Buty które używam od 7 miesięcy są czarne, pastanowiłem zamówić jeszcze jedną parę. Dlaczego? Ponieważ buty są bardzo wygodne, dla mnie o wiele wygodniejsze niż New Balance czy Nike, Adidas. Nie służa mi do biegania, są idealne na co dzień. Dlatego zamówiłem jeszcze w szarym kolorze, które widzicie na zdjęciach.  Czarne po przechodzeniu ponad 313km, tak wskazuje aplikacja + kilometry gdy była bateria rozładowana, są w bardzo dobry stanie. Nic się  nie odkleja, nie podarło. Wszystko jest jak najbardziej w porządku, poza tym, że trochę się pobrudziły.

Zauważyłem też inne logo na chipie, jednak wszelkie opcje pozostają dokładnie takie same. Huami (stare – czarne), Amazfit (nowe – szare).

IMG_0046

Summering

Jeśli szukasz wygodnych butów na codzień, to polecam jak najbardziej. Najwygodniejsze „adidasy” jakie miałem. Aktualna cena za Xiaomi sko to niecałe 160zł, według mnie to dużo lepszy wybór niż NB, czy Nike.

Forfatter: Michał

Geek. Apple og Xiaomi fan. På min fritid kører jeg en blog PokolenieSmart.pl