Xiaomi røgsensor. En meget forventet nyhed fra en kinesisk producent.

czujnik dymu Honeywell

Xiaomi wprowadziło to na co wiele osób czekało, czujnik dymu. Dotychczas jedynie kamera potrafiła wychwycić dźwięk innego czujnika i przesłać powiadomienie na smartfona. Teraz otrzymujemy oddzielne urządzenie w pełni działające z bramą. Urządzenie zostały wykonane razem z firmą Honeywell.

Czujnik dymu Honeywell jest profesjonalnym urządzenie do wykrywania i sygnalizacji pożaru. Kiedy stężęnie dymu w pomieszczeniu osiągnie wartość alarmową, urządzenie wyemituje sygnał dzwiękowy oraz świetlny i prześle powiadomienie na smartfona. Wszyscy producenci czujników zalecają aby przycisnać przycisk test na urządzeniu, co dany okres czasy – najczęściej co miesiąc aby skontrolować, że działa poprawnie. Honeywell razem z Xiaomi wprowadzili bardzo fajną opcję, dzięki której nie będziemy musieli „wspinać się” na sufit aby nacisnąć przycisk test, możemy wykonać to za pomocą naszego smartfona w aplikacji MiHome. Można również zdefiniować aby automatycznie, co miesiąc urządzenie wykonywało automatycznie test i jeśli będzie niepoprawny otrzymamy stosowne powiadomienie. Tak jak napisałem wyżej, czujnik dymu montuje się na suficie. W przeciwieństwie do czujnika czadu, gdzie powinien być zamontowany na odpowiedniej wysokości na ścianie. Niestety Xiaomi jeszcze nie zdecydowało się na wprowadzenie czujnika czadu.

Nowość od Xiaomi zasilana jest baterią, CR123A XCHARX 3V. Dzięki zastosowaniu  inteligentnego procesora o niskim poborze mocy żywotność baterii wynosi 5 lat. Oczywiście gdy bateria będzie wyczerpana otrzymamy powiadomienie w aplikacji MiHome. Wymiary 90mmx36mm, a waży 100g. Może pracować w temperaturze od -10 do +55 stopni. Czujnik dymu montuje się na suficie, a nie jak czadu na ścianie.

czujnik dymu Xiaomi
czujnik dymu Xiaomi
czujnik dymu Xiaomi

Czujnik dymu Xiaomi jest obecnie w kampanii crowdfundingowej i kosztuje 149 juanów, 22$.

Zdjęcia pochodzą ze strony Xiaomi.

Forfatter: Michał

Geek. Apple og Xiaomi fan. På min fritid kører jeg en blog PokolenieSmart.pl