Oversvømmelsessensoren - et andet element i det smarte hjem fra Xiaomi

oversvømmelsessensor xiaomia

Xiaomi Smart Water Sensor  – bohater dzisiejszego wpisu i bohatera mojego NIEszczęśliwego worka, to niewielkie urządzenie którego wolałbym „nie usyłyszeć”. Poinformuje gdy nasze cztery kąty zostaną zalane.

xiaomi water sensor

Czujnik zalania, kolejny element puzzli Xiaomi zwany Smart Home. To niewielkie urządzenie o wymiarach 5x5cm i wysokości 1,5cm, które do działania potrzebuje bramy Xiaomi.  Smart Water Sensor umieszczamy na płaskiej powierzchni która może zostać zalana XCHARX okolice pralki, zmywarki, piwnice. Czujnik zalania wykrywa wodę od poziomu 0,5mm wzwyż. Zasilany jest baterią CR2032(koszt +-4zł), komunikuje się poprzez Zigbee dzięki czemu jedna bateria wystarczy na dwa lata.

xiaomi water leak

handling

Zasada działania jest prosta, urządzenie parujemy z gatewayem w aplikacji Mi Home. Czujnik posiada ukryty przycisk który znajduje się pod symbolem kropli na froncie urządzenia.  Podczas parowania musimy przycisnać przycisk przez 5 sekund.  Następnie tworzymy scene, na przykład jeśli wykryję wodę załączy syrenę w GatewayXCHARXu. Można również otrzymać powiadomienie na smartfona, rozpoczać nagrywanie poprzez kamery Xiaomi. Co się wydarzy po wykryciu wody zależy już od nas, możemy powiązać czujnik zalania z dowolnym urządzeniem Xiaomi które mamy dodane w aplikacji MiHome. Nie ma co tu dużo opisywać, mam już od paru miesięcy i XCHARXsiedzi cichoXCHARX. Gdy umieściłem go na tacce i wlałem do niej wodę, wykrył zalanie. Działa, kropka.

Summering

Czujnik zalania to urządzenie tej samej kategorii co czujniki gazu, dymu. Są, ale lepiej żebym ich XCHARXnie słyszałXCHARX. Według mnie warto kupić i umieścić w kuchni, łazience czy piwnicy.  Kosztuje 50zł, może pomóc zminimalizować skutki potencjalnej awarii.

Forfatter: Michał

Geek. Apple og Xiaomi fan. På min fritid kører jeg en blog PokolenieSmart.pl